fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

Вперед у майбутнє чи відмова від дизель-поїздів

Вперед в будущее или отказ от дизель-поездов

Починаючи з 2027 до 2035 року в Шотландії планується зняти з маршруту дизельні поїзди, замінивши до 65% парку. Такі плани озвучила компанія ScotRail – шотландський перевізник.

За планами, буде здійснено заміну близько 680 транспортних засобів шотландської залізниці, зважаючи на економічну недоцільність їх подальшого використання. Заміна дизель-поїздів ScotRail буде здійснена на пристрої, що працюють від контактної мережі, а на тих ділянках, де таке неможливо, на роботу від акумуляторів. Метою подібної реновації є:
• суттєве зниження викидів вуглекислого газу від дизель-поїздів;
• підвищення комфортності пасажирських перевезень;
• зниження вартості залізничних перевезень;
• скорочення експлуатаційних витрат;
• Збільшення надійності пасажирського рухомого складу.

Етапи заміни дизель-поїздів:

  1. Старт першого етапу заплановано на 2022–2023 роки, він включатиме закупівлю електричних та акумуляторних поїздів для приміського курсування. Введення в експлуатацію нових транспортних засобів заплановано на 2027-2030 роки за напрямком Единбург, Глазго. Для приміського сполучення між великими та невеликими містами планується придбання 550 вагонів, це близько 120 поїздів.
  2. Другий етап заплановано на 2024-2025 роки, у цей період буде зроблено замовлення оновлених поїздів, які планують запустити на приміські маршрути.
  3. Протягом третього етапу у 2025-2026 роках, буде здійснено заміну міжміських дизель-поїздів, що сполучають великі міста: Глазго та Единбург з Абердіном та Інвернесом.

Урядом Шотландії рішення відмовитися від дизельної тяги було ухвалено ще у 2019 році.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.