fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

У ЄС розглядають можливість надання Україні грошей для викупу зерна в аграріїв

У Європейському Союзі розглядають можливість надання Україні до 1 млрд. євро для викупу зерна у аграріїв. Про це заявив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Ми чекаємо рішення Європейського Союзу про виділення досить немаленької суми грошей для викупу якоїсь частини збіжжя в українських фермерів для того, щоб у них були кошти на посівну та виплати за паї. Сьогодні йдеться про 1 млрд євро. Побачимо, яке вони ухвалять рішення. Але це дуже важливо, щоб держава за європейські кошти викупила врожай», — сказав він.

Дмитро Соломчук переконаний, що така підтримка допоможе українським аграріям отримати кошти на подальшу роботу. Нардеп також зазначив, що наразі аграрії України реалізують пшеницю в дунайських морських портах зі збитками 50-60%.

«Через обстріли (дунайських портів, — ред.) піднялася вартість доставки та фрахт, який уже сягає 80–90 доларів за тонну. І зрозуміло, що аграрію ще потрібно довезти (зерно, — ред.) до портів. Зрозуміло, що аграрій отримує копійки і реалізує пшеницю у мінус 50–60%», — сказав він.

Чиновник порадив українським аграріям наскільки можна поки не продавати зерно, а дочекатися підвищення цін до рівня світових.

Як повідомлялося раніше, Україна звернулася до Єврокомісії із закликом компенсувати аграріям вартість логістики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.