fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

Українська зернова асоціація закликає скоротити необґрунтовані простої суден у портах Великої Одеси

Представники «Української зернової асоціації» стурбовані повідомленнями, що надходять від учасників зернового ринку, про необґрунтовані затримки завантажених зерном суден для експорту в портах Великої Одеси. Затримки призводять до колосальних збитків до Державного бюджету країни та аграріїв. Про це повідомляє Rail.insider, посилаючись на інформацію УЗА.

Щоденна затримка завантажених суден у порту призводить до збитків на рівні 1-1,5 долара на тонні зерна. Приміром, судно розраховане на 50 тис.т – це щонайменше 50-75 тис. доларів додаткових витрат на добу, які експортери змушені компенсувати судновласнику. Більше того, зростають витрати на страхування простою суден в українських портах.

«В умовах, коли експорт зерна та агропродукції забезпечує левову частку власних валютних надходжень країни та забезпечує значну частину збору податків до Державного бюджету, які власне Україна може витрачати на військові потреби, необґрунтована затримка суден в портах є злочином, який завдає збитків не тільки українським аграріям, а й державному бюджету, відтак зменшує кошти на військові видатки», — переконані в УЗА.

Слід зазначити, що затримки суден не пов’язані з погодними умовами чи навігацією. Українська зернова асоціація закликає уряд втрутитися в ситуацію, яка створюється чиновниками на регіональному рівні, «припинити свавільну затримку суден і якнайшвидше розблокувати зерновий експорт».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.