fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

УЗ планує закривати станції, що не працюють понад 5 років

АТ «Укрзалізниця» планує закривати станції та ділянки, що простоюють 5 і більше років. Про це повідомляє член правління АТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Єрьомін.

«У нас є чітке розуміння щодо закриття взагалі непрацюючих станцій. Плануємо це робити. Підкреслюю, мова не про малодіяльні, а про ті дільниці, що не використовувалися п’ять і більше років. А проте є амортизація, витрати на їх утримання, податок на землю, хоча його зараз і зменшили до 0,25%, однак такі витрати є», – розповів Вячеслав Єрьомін.

Чиновник додав, що у цьому питанні досягнуто взаєморозуміння з віце-прем’єр-міністром Олександром Курбаковим та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. За словами В’ячеслава Єрьоміна, діючі ділянки займають близько 5% від усієї мережі УЗ.

Що ж до малодіяльних станцій, один із варіантів вирішення питання є програма зі створення терміналів у областях.

«Принцип такий: нам не потрібна одна станція, на яку приїде один вагон; ми створимо хаб, де буде 100 вагонів, а автомобілі зроблять першу й останню милю, довезуть до всіх точок вантаж. Тож не потрібно буде багато станцій, адже буде розумне логістичне рішення», – зауважив Вячеслав Єрьомін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.