fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

Румунія збільшує потужності порту Констанца для вивезення українського зерна

Румунія планує подвоїти пропускну можливість свого головного чорноморського порту Констанца та дунайських морських шляхів протягом двох місяців, щоб допомогти Україні експортувати зерно в умовах блокування РФ «зернового коридору». Про це повідомив прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку.

За твердженням урядовця, цей план буде реалізовано незалежно від атак РФ на українські порти на іншому березі Дунаю, на кордоні з Румунією.

«У 2023 році Україна матиме приблизно 40 млн т зерна на експорт. Щоб (сприяти) цьому, ми збільшили пропускну спроможність як у гавані Констанца, так і на шляхах, які ведуть у гавань Констанца, щоб це сталося. Ми мобілізувалися, як могли», — сказав Марчел Чолаку.

Марчел Чолаку нагадав, що обіцянка Румунії розширити коридор за рахунок поглиблення Дунаю та розвитку портової інфраструктури пролунала після того, як РФ вийшла з Чорноморської зернової ініціативи.

«Ми добре засвоїли уроки, пов’язані з РФ. Ми перебуваємо в нульовій залежності від російських енергоносіїв та ресурсів. Наша підтримка України беззастережна», — наголосив прем’єр-міністр Румунії.

За словами чиновника, збільшення пропускної спроможності чорноморського порту Констанца та інших шляхів дозволить збільшити експорт українського зерна до 4 млн. т на місяць. На даний момент інвестується Сулинський канал, також планується покращити залізничну інфраструктуру на станціях, що межують з Україною, для прискорення перевалки вантажів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.