fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

Румунський порт Констанца готовий обробляти українську агропродукцію, якщо буде закрито «зерновий коридор»

Румунський порт Констанца може перевантажувати 12 млн. т кукурудзи та практично стільки ж пшениці, якщо буде остаточно припинено роботу «зернового коридору». Йдеться про українську, румунську та сербську агропродукцію. Про це повідомив трейдер компанії Cargill Олександр Нягу на міжнародній конференції EURO GRAIN HUB Exchage & Forum.

Більшість учасників зернового ринку сподіваються на продовження роботи «зернового коридору». В даний час у порту Констанца розглядають різні сценарії перевалки зернових у разі призупинення «зернової угоди».

«Маємо надію, що коридор не закриють. Можливо, буде невелика зупинка на кілька тижнів чи на місяць між сезонами, але швидше за все він продовжити працювати. Але навіть якщо «зерновий коридор» закриють, Україна зможе експортувати наступного року (маркетингового року, — ред.) 50 млн. т зерна, тому що логістика через сусідні країни значно покращилася», — вважає Олександр Нягу.

На думку експертів, при зупинці експорту української продукції через порти Великої Одеси до Констанци буде направлено приблизно 6 млн. т кукурудзи та 4 млн. т пшениці нового врожаю 2023 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.