fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

Польща продовжить обмеження на імпорт української агропродукції після 15 вересня

Навіть якщо Європейська комісія не продовжить обмеження на ввезення українських зернових вантажів до Польщі після 15 вересня, Польща закриє кордон і деякі з «прифронтових» країн зроблять те саме. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс.

«Навіть якщо Європейська комісія вирішить цього не робити, ми закриємо кордон для українських продуктів після 15 вересня. Вважаю, деякі з п’яти прифронтових країн зроблять те саме. Це не проти когось, а для турботи про добробут фермерів», — наводить його слова Міністерство сільського господарства Польщі.

Роберт Телюс також повідомляє, що кілька тверджень з України були «недоречними, але не спірними». «Ми твердо обстоюватимемо інтереси фермерів. Ми хочемо і допомагаємо Україні, але благополуччя польських фермерів є нашим пріоритетом», — наголосив польський міністр.

На переговорах аграрних міністрів Польщі та України Роберта Телюса та Миколи Сольського 2 серпня було звірено обсяги транзиту українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі. За інформацією польської сторони, транзит українського зерна у лютому 2023 року становив 114 тис. т, а у червні 2023 року – 260 тис. т. У Польщі наголошують, що ці цифри є вагомим аргументом для продовження заборони на експорт пшениці, ріпаку, кукурудзи та насіння соняшнику у п’ять прифронтових країн – Польщу, Угорщину, Болгарію, Румунію та Словаччину.

Крім того, польський урядовець запропонував методи, що сприяють полегшенню транзиту українського зерна до морських портів різних країн ЄС. Українська сторона найближчим часом також має подати проект детального вирішення проблеми.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.