fbpx
Меню
Закрити
вул. Сахарова академіка, буд. 1Б/2, кабінет 6, 7, 9, 10, село Крижанівка, Одеський р-н, Одеська обл., 67564, Україна

«Зерновий коридор» відновив перевезення до Одеси та Чорноморська.

Роботу «зернового коридору» відновлено, перевезення відновились у порти Одеса та Чорноморськ. У той же час РФ продовжує блокувати вхід суден у глибоководний порт — Південний.

20 травня російська делегація дала добро на проведення семи інспекцій вхідного флоту в порти Одеса та Чорноморськ, але із заявлених інспекцій проведено лише дві. Усі судна, що прямують до порту Південний, РФ викреслила з реєстраційного списку та інспекційного плану.

«Порт Південний через брак флоту зупинено. Фактично РФ не допускає його до участі в «Зерновій ініціативі», що є черговим грубим порушенням підписаної угоди. Таким чином РФ знайшла новий шлях, як зменшити ефективність «зернової угоди» і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт Південний є найбільшим портом за пропускною спроможністю і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів», — наголосили у Мінвідновлення.

Оператори порту «Південний» направили президентові України колективне звернення з проханням звернути увагу на систематичний саботаж роботи «зернового коридору» з боку РФ. Українська сторона закликає залучити до вирішення проблеми міжнародних партнерів ООН та Туреччину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.